Okulumuz 2-6 yaş arası çocuklar  için bir OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMU’dur.Ayrıca velilerimiz için bir destek merkezidir.Küçük,sıcak ve samimi bir ortama sahiptir.Yalnızca sabah gelinip,akşam gidilen,oyun oynanan veya yemek ve bakıcılık hizmeti verilen bir yer değildir.
                Okulumuzda az sayıda çocuğumuza İNGİLİZCE ağırlıklı ve bilgisayar destekli olarak çağın ve geleceğin gerektirdiği akademik,sosyal,kültürel ve bilişsel eğitimler verilir.Temel olarak bilgiyi değil,bilgiye nasıl ulaşılacağını öğretiriz.İşlerini kendileri yapmaları için sadece destek ve klavuz oluruz.
                Okulumuzda haftanın her gün İngilizce eğitim ile çocuklarımızın İngilizce temelleri daha sağlam atılmış olur. Hafta sonları İngilizce oyun grupları ile hem İngilizce öğreniyoruz,hem faaliyet yapıyoruz hem de eğleniyoruz.Küçük yaşta İngilizceyi anaokulunda öğrenmeye başlayan çocuklar anadilini daha iyi anlayacak,tek dil bilen ve bundan dolayı sadece kendi diline ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olacaklardır.Yabancı bir dil öğrenmek onun diğer insanlara karşı daha toleranslı davranmasını sağlayacağı gibi ilerleyen zamanlarda uluslar arası kültürleri anlamasına da katkıda bulunacaktır.Erken yaşta İngilizce öğrenimi,çocuğun okulda İngilizce derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi çocuğun dil öğrenmekten zevk almasını ve iyi vakit geçirmesini sağlayacaktır.
                Okulumuzda dış mekan gezilerine özel önem veririz.Sinema,tiyatro ve müze gezilerine elbette gideriz.Ama bunun dışında günlük hayatta kullandığımız ürünlerin veya faydalandığımız hizmetlerin nasıl olduğunu öğrenmek için de fabrika,pastane,terzi,market vb.yerlere de  geziler düzenleyerek konularımızı işler ve günlük yaşama dair bilgiler edinmelerini sağlarız.
                Okulumuzda bayram ve özel günleri yerinde kutlamayı tercih ederiz.Bunları öğrenmek için bu günleri en iyi fırsat olarak değerlendiririz.Hava şartlarının kötü olmaması halinde okul çevresinde küçük geziler düzenler,temiz hava alır ve çevremizi tanırız. Bahçemizde etkinlikler  yapar, bitki eker, doğayı tanıyıp ve onu sevip saygı göstermeyi öğreniriz.
                Öğrencilerimizin kültürel,sanatsal ve spor yeteneklerini ortaya çıkartmak için her alanda çalışmalar yaparız.Anlaşmalı olduğumuz spor klübün’de jimnastik yaparız.Buz patenine gideriz,müzik ve orf çalışmaları yaparız. seramik, mozaik, heykel, ahşap boyama vb. sanat faaliyetleri yaparız, bale yaparız.

                Okulumuzda geleneksel oyunlarımız da öğretilip oynatılarak kültürel mirasımız ve geçmişimiz çocuklarımıza aktarılır.

              
  Her hafta mutfak etkinlikleri yapılarak çocukların ikindi kahvaltılarını kendileri hazırlaması veya hazırlamaya yardımcı olmaları sağlanır. Bu sayede yedikleri öğünlerin nasıl bir emekle yapıldığını öğrenip, sorumluluk almaları ve tüketilen gıdalar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmaları sağlanır.
                Geleceğin çocukları kültürel,sanatsal,sportif ve akademik olarak çağın ve geleceğin gereklerine aşina ve bunlardan bazılarını iyi derecede yapabilen,kendine güvenli,çevresine saygılı,Atatürk bilinci ve sevgisi olan nesiller yetiştirir.